Bebek Odası Perde Seçimi Nasıl Yapılmalı

Bebek Odası Perde Seçimi Nasıl Yapılmalı

Bebek Odası Perde Seçimi Nasıl Yapılmalı Bebek odası perde seçimi basit bir görev gibi gözükebilir, ancak dikkate alınması gereken önemli şeyler vardır. Bebeğinizin odası için en iyi perdeleri seçmek için bazı ipuçları .

Bebek Odası Perde ve Renk Seçme Fikirleri

Bebek odası perde seçimi basit bir görev gibi gözükebilir, ancak dikkate alınması gereken önemli şeyler vardır. Bebeğinizin odası için en iyi perdeleri seçmek için bazı ipuçları. Bir çok ebeveyn, temanın etrafındaki tüm unsurları oluşturarak bebeklerinin oda tasarım sürecine başlar. çünkü; Bir temaya karar verdikten sonra oda ve tabii kumaşları tamamlamak için bir renk seçmek ilk tercihiniz olmalıdır.

Perde Renk ve Desen Seçmek

Renk bebeğin gelişiminde çok ilginç bir rol oynamaktadır . Perdeler bebeğinizi ilk aylarında renk ve şekil dünyasına tanıtmanın en iyi yollarından biridir. Bir bebek odasında perdeler söz konusu olduğunda, boya ve renk gerçekten önem kazanmaktadır. İlk altı hafta boyunca, bebeğiniz zamanının çoğunu uykuda geçirir. Bu nedenle, bebekler altı aylık olduktan sonra berrak ve mavi gibi hafif renkleri görmeye ve seçmeye başlar, perdelerde koyu renkler tercih edin.

bebek odası beşik modelleri

Ebeveynler perdenin malzemesini de hesaba katmalıdır. Halıları eşleştirmek için pamuklu, ipekli ve hatta desenli perdelerle harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Ancak, malzemenin kalınlığı ve oda dekorasyonunda elde etmek istediğinize karar vermeniz gerekir. Daha kalın malzeme, kış aylarında pencerelerden gelen soğuk havayı engel olarak daha fazla ışığı engeller ve odanın daha sıcak kalmasını sağlar. Daha sıcak bir iklimli yerde yaşıyorsanız odanın doğal ve neşeli ışığını korumayı tercih ederseniz , kalın olmayan bir malzemenin seçilmesi odadaki daha fazla güneş ışığına neden olacağını unutmayın.

bebek beşikleri

Perde Boyuna Dikkat Edin

Perdelerin uzunluğunu, düşünmemiz gereken bir başka konudur. uzun perdeleri bebeğin ilk altı ayında iyiyken, bebek koridorlarda gezinmeye başladıklarında o kadar cazip olmazlar ve ayağa kalkmaya çalışırlar, uzun perdeler negatif sonuçlar doğurabilir.

bebek odası takımları
bebek odası perde modelleri
kız bebek odası pembe perde
bebek odası perde tasarımları

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

0 Paylaş
Paylaş
Tweet
Pin