Banyonuzu Daha Ferah Aydınlık Yapmanız İçin İpuçları

Banyonuzu Daha Ferah Aydınlık Yapmanız İçin İpuçları

Banyo için aydınlatma armatürleri seçmek o kadar da kolay değildir. Büyüklüğüne, tarzına ve kişisel tercihlerine bağlı olarak, göz önünde bulundurulması gereken çok seçenek vardır. Sizin banyonuza en çok uyabilecek birini uygulayın.

Banyonuzu Daha Ferah Aydınlık Yapmanız İçin İpuçları 1

Birden fazla aynaya sahip bir banyoda her biri için bir adet aydınlatma armatürü kullanın. Örneğin, bu banyo, üç musluk, üç aynalı ve üç adet geniş bir lavaboya sahiptir. Bu şekilde her biri için eşit miktarda ışık var.

Banyonuzu Daha Ferah Aydınlık Yapmanız İçin İpuçları 2

Banyoda bir avize veya sarkıt lamba kullanabilirsiniz. Önemli olan, yerleştirdiğiniz yere dikkat edin. Banyonun odak noktası orta kısmına aydınlatmanın tam dağılacağı bölüme asılmalı boyutunun ve gösterişli olamsını banyonun büyüklüğüne göre seçilmelidir dekoru zorlamayacağından emin olun.

Banyonuzu Daha Ferah Aydınlık Yapmanız İçin İpuçları 3

Gömme aydınlatma modern ve çağdaş banyolarda gerçekten harika çünkü basitliği korumaya yardımcı oluyor. Ayna ve diğer öğelerin eşit şekilde aydınlatılması için stratejik olarak yerleştirilebilirler.

Banyonuzu Daha Ferah Aydınlık Yapmanız İçin İpuçları 4

Banyo aydınlatmasını aynanın üzerine yerleştirmeyin çünkü yüzünüzde çirkin gölgeler oluşuyor. Bunun yerine aplikleri aynanın her iki yanına koyun.

Banyonuzu Daha Ferah Aydınlık Yapmanız İçin İpuçları 5

Banyonuzdaki doğal ışığı en iyi şekilde kullanın. İdeal olanı, büyük pencereler ve aynalı duvar olabilir. Büyük aynalarla doğal ışığı ve ferahlığı en üst düzeye çıkarın.