Banyoda Yaşanan Kazaların Önlemini Alma Fikirleri

Banyoda yaşanan kazalar

Banyoda Yaşanacak Kazaların Önlemini Alma Fikirleri evdeki kaza ve yaralanmalarının çoğu kayma düşmeden dolayı banyoda meydana gelmektedir. Duştan sonra fayanslar, parlak yüzeyler çok fazla nemden dolayı kaygan yerlere dönüşür. Bu tarz banyo kazaları yaşamak korkutucu ve travmatik sonuçlara sebep olabilir. Banyonuzu huzurlu tehlikesiz bir yer haline getirmek için bir kaç kolay kayma ve düşme kazalarını önlemenin yollarını anlatacağım.

Duşa Kabin Bakımı

Duşa kabinizin su kaçıran yerlerini konturol edin banyo esnasında zemine su kaçağı varsa bunun önüne geçin. Zemin ıslanmalarında duşa kabin çıkışında zemin kaymaları ve kazaya neden olan en büyük etkenlerdendir.

Duşa Kabin Önüne Paspas

Banyoda oluşan buharlaşmadan dolayı zemin kayma riski yükselir. Zemin kaymasını önlemek için duşa kabin önüne kaymaz paspas koyarak kayma riskinin önüne geçmiş olursunuz.

Banyoda Acele Etmeyin

Ne zaman duş alırsan aceleci ve hızlı hareket etmeyin. Her şeyden önce güvenliğinize odaklanmalısınız. Duşa veya küvete girip çıkarken aceleci davranmayın. Sakin olun ve ayağınıza odaklanın. Yanlış bir adım kaymanıza ve düşmenize neden olabilir.

Banyo Zemininin Her Zaman Kuru Olmasına Dikkat Edin

Banyo zemininizin kuru olduğundan emin olun. Alanı kullandıktan sonra dökülen suyu, temizlemelisiniz. Banyo zeminlerini kaygan hale getirebilecek nemi ve dolayısıyla tehlikeli bölgeleri her zaman silebilmeniz için paspasınızı el altında bulundurun. Kuru bir yüzeyde kayma ve düşmeden dolayı yaralanma riskini önleyebilirsiniz.

Banyoda yaşanan kazalar

Aşağıdaki Konular İlginizi Çekebilir