Banyo Dekorasyon Fikirleri

Banyo Dekorasyon Fikirleri

Banyonuzu yenilerken ve dekorasyon uygularken evin diğer dekorasyon uygulanan bölümlerinden ayırı tutulması dikkat edilmesi gereken bazı hususları hatırlayalım en temel özelliği unutmamak gerekiyor.

Islak zemin fayanslar

Banyo Dekorasyon Fikirleri Banyoyu yenilerken zeminin su yalıtımını, tesisatını ve havalandırmasını göz önüne almak gerekiyor. Tesisat noktaları belirlendikten sonra banyo vitrifiyelerinin uygun mesafelerde ve uygun noktalara yerleştirilmesine dikkat edilmelidir. Banyonun tesisatı yenilenirken yerlerinin değiştirilmesi gerektiğinde ya da zeminin fayanslarının değiştirilmesi söz konusuysa, evin diğer bölümlerinde de tadilat ve yenileme işlemi yapılması zorunluluğu doğabiliyor.

Yaşam alanlarında kapsamlı değişiklik ve bütünüyle dekorasyon yeniliği yapmayı düşünenlerin işe önce mutfak ve banyodan başlaması çok daha uygun olacaktır. Bu işlem zarfında yeniden doğabilecek masraflar ve zaman kaybı önlenmiş oluyor. Dikkat edilmesi gereken diğer bir husussa plan yapmak için aceleci davranmamalısınız. Yıkımından tadilatın tamamlanmasına kadar bir banyo ya da mutfağın tamamen yenilenmesi ortalama 7 ile 10 gün zaman alacağından, planlı olmak çok önemli. Bu işlemlere başlamak için hangi mevsimi seçeceğiniz size kalmış ama bahar aylarını tercih etmek daha sağlıklı olabilir.

Özellikle ıslak zeminler ve kullanılan malzemeler daha hassas olduğu için yaz aylarındaki yüksek nem oranına ve kışın aşırı soğuğa karşı daha dikkatli olmak gerekiyor.
Ayrıca ıslak zeminlerinize seçtiğiniz fayansların ileriki tarihlerde doğabilecek kullanım veya diğer sebeplerden oluşabilecek kırılma ve tahrip olma durumlarında aynı ürünü bulamama sorunu ile karşılaşmamak adına kendiniz belirleyeceğiniz kadar yedeklerini alarak muhafaza etmenizde fayda vardır.

Banyo Dekorasyonunda Ekonomik Çözüm Fikirleri

Zevke ve ihtiyaca göre yapılabilecek küçük değişiklikler de büyük farklar yaratabiliyor. Örneğin camlı kabinli bir duş yaptırmak, şık bir raf monte ederek ya da çekmeceleri farklı renklere boyayarak görünümü değiştirmek de mümkün. Bir başka alternatif duvarları nemden ve sudan etkilenmeyen özel duvar káğıtlarıyla kaplamak. Böylece özellikle küçük banyolar açık renk sayesinde daha ferah ve geniş bir görünüme sahip oluyor. Işıklandırma sistemleri öyle sık değişiyor ve gelişiyor ki, yeni ve şık tasarımlar da farklılık yaratabilir.

Banyo dekorasyon fikirleri
Banyo dekorasyon fikirleri