Tarih: 24 Ekim 2020 Konu Sayısı: 1410

Balkonda Ve Evde Bitki Yetiştirmek İçin En İyi Zaman

Balkonda Ve Evde Bitki Yetiştirmek İçin En İyi Zaman

Balkonda Ve Evde Bitki Yetiştirmek İçin En İyi Zaman Saatler, günler ve haftalardır, fiziksel ve sosyal mesafeyi korumak adına evlerimizde çoğumuzun kaldığı şu günlerde evde zaman geçirmek sıkıcı bir hal almaya başladı zaman geçirmek için bazı aktiviteler aramaya başladık. Bir çok kişi ev projelerini arıyor. Uzmanlar, “bitki bakımı ve bitki yetiştirmenin” her zamankinden daha fazla, sosyal mesafeli rutininize olumlu, canlandırıcı ve sağlıklı bir katkı olabileceği konusunda hemfikir. Yeni başlayanlar için önerilen ürünler. Hazır olun,dikin ve büyütün!

Balkonda Çiçek Bahçesi

Çeşitli boyut, şekil ve boyutlardaki bitkiler Instagram fotoğraflarınız için bir fon olarak hizmet etmekten daha fazlasını yapar, bitki yetiştirenler için zihinsel ve fiziksel avantajlar sağlar. Balkonda sadece çiçek değil uyumlu saksılar ile biber,domates,salatalık gibi aklınıza gelen sebzeleride yetiştirebilirsiniz.

Ruh Halinize İyi Gelecek

Birçok insan şu anda kaygı içinde bir sıkıntı çekiyor.Balkonda bahçe yaratmak, bu sinirsel duyguları üretken projelere aktarmaya yardımcı olabilir, böylece ruhunuzu yeniler, “Sembolik olarak bahar insanların dört gözle beklediği bir ay” Bu yıl çiçek ekmek bakımını yapmak. Balkonda bahçe oluşturmak, için belki de daha önce hiç vaktiniz olmamış olabilir, bu sene en çok uğraşılarınızdan bir olacak gibi görünüyor.

Doğa ile daha bağlantılı hissedeceksiniz

Ne yazık ki, en sevdiğiniz restoranda açık havada yemek yemek mümkün olmasada, dostlarınızla uzun bir yürüyüşe çıkmıyor olsanızda. Güneşten D vitamini almak ve temiz hava solumak hala önemli, Bitkiler doğadan ve insanlardan uzak hissetmek yerine, bize dışarıya çıkmamız için bir mazeret olacaktır. Pencere pervazına saksılar, koymak farklı çiçekler ve bitkiler ekmek doğaya yeniden bağlandığımızı hissetmemize yardımcı olabilir.

Çiçek Yetiştirmenin Püf Noktası

Yaşam alanlarınızı değerlendirin ve yeşil bir güzelliğin mantıklı olduğu alanları arayın. Başlamak için büyük alanınızın olması gerekmez önemli olan alanları çok iyi değerlendirmek önemlidir. Bir yol haritasına sahip olmak bahçe kurmanızı kolaylaştıracaktır. “Bir pencere pervazına, kitaplık, birkaç metre alan küçük ve sahip olduğunuz bir balkon ile başlayın. Bir bahçeye başlamak için şu anda ihtiyacınız olan her şeyi elde etmek zor olsa da, bazı yaratıcı fikirler yardımcı olabilir. Örnek olarak, plastik şişeler ikiye kesilebilir ve yoğurt kovaları birkaç delikle geçici saksılar olarak kullanılabilir.

Güneş Işınlarına Dikkat Edin

Bitki alımınızı yapmaya hazır olduğunuzda Türler için gerekli olan güneş ışığına dikkat edin. gölgeli, tam güneş, orta güneş vb. Bu, bitki türlerinin güneşin ne kadar doğrudan veya dolaylı istediğini çiçekçinize danışın. Bitki yerleşiminizi bitkinizin türüne göre konumlandırınız.

Evde Bitki Yetiştirmek
1 Paylaşımlar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.