Ahşap Parke Vernikleme Nasıl Yapılır

Ahşap parke vernikleme nasıl yapılır. Parkenin zımparalanması , ahşabı ahşaptan koruyan üst yüzeyini tamamen ortadan kaldırır.

Ahşap Parke Vernikleme Nasıl Yapılır

Ahşap parke vernikleme nasıl yapılır. Parkenin zımparalanması , ahşabı ahşaptan koruyan üst yüzeyini tamamen ortadan kaldırır. Zemini zımparalayarak zeminin hasarlı bölümlerin ortaya çıkmasını ve eski verniğin kaldırılmasına yarayacak Genel olarak zemini parlatmak için bir makine kullanılır ve kenarlar ve köşeler için zemin yüzeyinin% 100' net parlatmayı kolaylaştıracaktır.

Parke Vernikleme

Parke zeminin verniklenmesi son aşamadır ve son görünümü verecektir. Toz lekelerini ve zeminde bazı kusurlar yaratabilecek diğer unsurları temizlemek için verniği uygulamadan önce bir elektrikli süpürgesi ile yüzeyin temizlenmesini önerilir . Herhangi bir markanın veya verniğin türüne karar vermede uzman olmanız gerekmez. Karar verebilmemiz ve yapmamız gereken şey vernik, yarı parlak veya saten ve mat olmasına karar vermelisiniz. Son bitiş vernikleme tipi bir odanın dekorasyonunu değiştirebilir. Zımparalamada olduğu gibi , vernik cila uygulaması bir merdaneyle veya elle bir fırça ile hızlıca yapılabilir . Parkenin zımparalanması işi doğru yapılmışsa, verniği bir rulo ile daha hızlı sürmek yeterlidir, ancak köşeler için bir fırça kullanılması tavsiye edilir.