Ahşap Mobilya Bakımı Ve Korunması

Ahşap mobilyalar, sandalye ve dolaplar mekan sahipleri  için sıcak ve rahat bir atmosfer oluşturmanın mükemmel bir yoludur.

Buna ek olarak, klasik, doğal tonlar ve nüanslar oda için ayarlanabilir oda için zarif bir dokunuş ve görüntü verecektir. Hiç şüphe yok ki, evde vakit geçirirken kendinizi daha rahat hissedeceksiniz.

Mobilya bakımı özen ve özveri ister. Özellikle yakında başlayacak yağış sezonu, mantar ve nemli havayı beraberinde getirecek ahşap mobilyalarınız için büyük bir tehdit haline gelecek, kir ve toz daha hızlı birikir. Sürekli göz ardı edilirse, o zaman er ya da geç mobilyalara hasar verecek ve çirkin gösterecek. Bunu önlemek için, değerli ahşap mobilyalarınızın bakımını yapmak ve korumak için bazı önlemler almalısınız.

En basit yolu, haftada en az bir kez mobilya yüzeyinde biriken toz ve kiri temizlemek. Mobilya yüzeylerini temizlemek için yumuşak bir bez kullanın. Zor kısmı için, özellikle oymalı mobilyalarınızı, temizlemek için küçük bir fırça kullanın. Parlaklığını sağlamak için mobilya parlatıcıları kullanın.

Şüphesiz ahşap mobilyalarınız her zaman temiz ve yeni gibi parlak görünecektir. Ahşap mobilyaların renk güzelliğini korumak için, doğrudan güneş ışığına maruz kalan bir yere koymayın. Güneş ışığı, mobilyanızın rengini yavaş yavaş yüzey tabakasını  soluk ve mat yapabilir.

ahsap-mobilya-bakimi