Bizimle iletişime geçin

Faydalı Bilgiler

Laminat Parkelerin Temizliği Nasıl Yapılmalı

Yayın Zamanı

Tarih

Laminat parkelerinizi uzun yıllar kullanmanız için dikkat etmeniz gerekken temizlik önerileri
Laminat parkelerinizin temizliğini hafif nemli paspas ve sabunlu yumuşak bez ile yapılmalıdır.
Laminat parkedeki toz ve kir izlerini iyice sıkılmış bezle silmalisiniz.
Laminat parke çok sulu paspaslarla temizlenmemelidir. Parkenizin üzerinde su birikintileri bırakılmamalı parkelerin birleşim yerlerinden içeri su sızdırılmamalı sızan su zamanla laminat parkelerinizin şişmesine sebep olur.
Laminat parke üzerine dökülen ( bulaşan ) kir, leke ,yemek artıklarını kurumadan siliniz.
Laminat parkeden zor çıkan kirleri adi çamaşır suyu , asitli ürünlerle , tuz ruhu veya sentetik , selülozik tiner gibi kimyevi ürünlerle temizlemeyiniz.
Laminat parkenize doğal olmayan deterjan ve metal parçacıklı temizlik bezleri kullanılmamalıdır.
Laminat parkenizi silerken mikro elyaflı bez kullanılmamalıdır.
Büyük marketlerde satılan laminat parke için geliştirilmiş deterjanlar ile temizlik yapılabilir. (Kalitesine inandığınız , marka olmayı başarmış temizlik ürünleri alın.)
Laminat parkelerinizin temizliğini yaparken bu koşullara uymanız parkelerinizin daha uzun kullanmanıza yardımcı olacaktır…

parke-temizligi

Advertisement
Yorum yapmak için tıklayın

Konuya Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Faydalı Bilgiler

Farklı Değişik Ev Ve Kişisel Yılbaşı Hediyeleri

Yayın Zamanı

Tarih

Yazan

Farklı Değişik Ev Ve Kişisel Yılbaşı Hediyeleri

2018’in bitmesine az bir zaman kala yeni yıl için farklı değişik ev ve kişisel yılbaşı hediyeleri favori ürünler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yılbaşı hediye alışverişinizi bu yıl biraz daha kolaylaştırmak istedik, bu yüzden tüm favori ve ilginç hediyeleri tek bir yerde topladık. Mutfak gereçleri,kişisel eşyalar, dekor meraklısı için bir hediyeye mi ihtiyacınız var? Bunu anladık! Anne veya teknoloji anlayışlı babalar için onları da koruduk. Sadece listedeki her şeyi kendiniz için bakmak istemezseniz. Sevdiklerinize alabileceğiniz hediye fikirlerine göz atın.

İlk Yılbaşı Hediye Önerimiz

Mutfak işlerini seven annenize veya arkadaşınıza alabileceğiniz hediye önerimiz.

Bıçak Takımı

Kahve Fincan Seti

Desenli Merdane

Babanız ve Çocuklarınız için Hediyelik Saat

Sigara Tiryakisi sevdikleriniz için Nargile

Elektrikli Ev Aletlerinden Birini Hediye Olarak Düşünebilirsiniz.

Takı Mücevherat Düşünebilirsiniz.

Okumaya devam et

Dekorasyon Fikirleri

Evinizin Görünümünü Değiştirme Neden Önemlidir?

Yayın Zamanı

Tarih

Yazan

Evinizin Görünümünü Değiştirme Neden Önemlidir?

Evinizin ve iş yerinizin görünümü, ruh sağlığınızı etkileyebilir ve sizi motive veya depresif hissettirebilir. Bu nedenle, evinizin boyası mobilya görünüşü ve görünümü ile ilgili küçük ayrıntılara dikkat etmek çok önemlidir.
Buna ek olarak, evinizin görünümünü değiştirmenin diğer faydaları nelerdir . Bir bakalım:

Geliştirilmiş Estetik

Evinizin genel görünümüne iyileştirmeler getirmek için değişiklikler yapabilirsiniz. Bu, evin görünümünü iyileştirecek ve evinizi ziyaret eden herkese olumlu bir izlenim bırakacaktır.
Sonuçta, misafirlerinizi etkilemek istersiniz. Ayrıca, geliştirilmiş estetik sizin için iyidir. Kim iyi ve rahat bir dekorasyona sahip bir evde yaşamak istemez ki çekici bir evde yaşamkatan hoşlanmaz?

Daha İyi Ruh Etkisi

İster inanın ister inanmayın, yaşadığınız evin ruh halinize olumlu veya olumsuz bir etkisi olabilir. Eviniz kirli veya dağınık ise, kendinizi kötü hissedebilirsiniz.
Ayrıca, aynı şeyi yapmayı ya da görmekten sıkılıyoruz. Çok monoton olur. Dekorasyonu değiştirmek ve evinize yeni öğeler eklemek önemlidir. Kendi zevkinize göre değişiklik yapmaktır. Örneğin, belirli bir rengi seviyorsanız o zaman bu renkteki duvarları boyamalı veya odanız için duvar tabloları almak odanızın havasını değiştirerek daha hissetmenizi sağlayacaktır. Diğer bir önemli şey ise her odayı ihtiyaca göre tasarlamaktır. Yatak odanız sıcak ve rahat olmalı. Oturma odası misafirperver olmalı ve mutfak temiz olmalıdır. Hayatı evinize getirmek için yeni fikirler düşünemezseniz profesyonel yardım almayı tercih edebilirsiniz.

Daha Uyumlu Dekorasyon

Bilim, aynı ortamda çalışmanın sıkıcı olabileceğini ve insanların daha az üretken olmasına neden olduğunu kanıtladı. İkisi arasında harika bir bağlantı var.
Üretkenliğimiz, bir dereceye kadar, içinde yaşadığımız ve çalıştığımız çevreye bağımlıdır. Bu nedenle, birçok şirketin, çalışanın yerini değiştirdikleri bir politikası vardır.
Bazılarına haksızlık edebilir ama sonuçlara olumlu bir etkisi olabilir. Araştırmalar, evlerini düzenli olarak güncelleyen insanların huzur içinde bulunma olasılığının daha yüksek olduğunu ortaya koymaktadır.

Evin Senin Hakkında Çok Şey Anlatıyor

İnsanlar evin dekorasyon stiline göre sizin kişiliğinizi algılayacaklardır. Eviniz ailenizin fotoğrafları, dekorasyonda yer alıyorsa o zaman misafiriniz tarafından aile bireyi olarak algılanırsınız. Ancak dairenizde evin içinde herhangi bir duvara asılı bir aile fotoğrafı yoksa o zaman yalnız bir kişi olarak veya ailesini önemsemeyen biri olarak değerlendirilebilir.
Bu fikirleri akılda tutun ve aynı zamanda dağınıklıktan uzak durmayı da unutmayın.

sarı köşe koltuk dekorasyon modern salon dekorasyon fikirleri luks daire dekorasyon dekoratif dekorasyon modern daire iç dekorasyon yeni tasarım dekorasyon

 

Okumaya devam et

Dekorasyon Fikirleri

Boya Badana Yapmaya Karar Verenlerin Yaptığı Hatalar

Yayın Zamanı

Tarih

Yazan

Boya Badana Yapmaya Karar Verenlerin Yaptığı Hatalar

Bir odayı tamamen değiştirmek kışın kasvetli havasından kurtulmak ve eve daha ferah bir görünüm kazandırmak için yepyeni bir kat boya gibi bir şey yok . Ama çok fazla boya seçeneği var ve bir sürü hata yapmak için pek çok sebep var,evinizin odalarını tasarruf yapmak adına kendiniz yapmaya karar verdiyseniz boya yaparken yapmamanız gereken hataları sizin için sıraladık. Tabi ki hata olmayacak gibi bir şey yok bunu en aza indirgemek önemlidir. En iyi ressam bile hata yapmak zorunda. Neyse ki, yaygın boyama hatalarına bazı basit çözümler bulduk, böylece profesyonel bir boyacı gibi boyamayı öğrenebilirsiniz.

Kendinizi evinizin boyası ile uğraşırken bulursanız, doğru fırça türünü kullanıp kullanmadığınızı kontrol edin. Su bazlı lateks boyayı doğal kıllı bir fırça ile uygulamak, boyadaki suyun emilmesini engeller boyanın yerlere çok dökülmesini ve bu da boyaların yayılmasını neredeyse imkansız kılar. Doğal düz kıl fırçaları, yağ bazlı boyalarda ve tavan duvar kesmelerinde kullanmanız daha iyi işlevsellik sağlayacaktır. Profesyonel bir sonuç elde etmek duvar boyamak için kaliteli rulo fırçalar kullanın. Naylon ve polyesterden yapılmış sentetik fırçalar, su bazlı lateks boya için mükemmel uyum sağlar.

Düzgün Çizgiler İçin Bant Kullanın

Temiz çizgiler ve keskin kenarlar için, Bantlama profesyonel görünümlü sonuçlar sağlar, ancak uzun bir süre için bırakıldığında, çıkarılırken boyanın soyulmasına neden olabilir. İdeal olarak, boyayı bitirdikten yaklaşık bir saat sonra bant çıkarılmalıdır.

Hava Durumunu Göz Önünde Bulundurun

Boya aşırı sıcaklarda çok iyi olmaz, bu nedenle bir boya projesine başlarsanız hava durumunu sıcaklık sorununu göz önünde bulundurun. Yüksek düzeyde nem, su bazlı boyalar için kuruma süresini yavaşlatacaktır. Donma sıcaklıkları, boyaların eşit şekilde kurumasını önler, çatlamaya ve soyulmaya neden olur. Aşırı ısı boya kabarcık yapacak ya da çok çabuk kuruyacaktır, size eşit olmayan bir sonuç verecektir. Boyaınız düzgün bir şekilde uygulanmıyorsa, boya için en uygun sıcaklığın ne olduğunu görmek için üreticiye danışın. Bir alan ısıtıcı veya portatif klima kullanmak gibi ayarlamalar yapmak veya projenizi başka bir gün için yeniden planlamak zorunda kalabilirsiniz.

Duvar Kağıdı üstüne Su Bazlı Boya Kullanımı

Duvar kağıdı üzerine boyama yapmak, normal boyalı bir duvar boyamaktan daha zordur. Su bazlı boyalar ve astarlar, duvar kağıdı yapıştırıcısını yeniden etkinleştirebilir ve balonun kabarmasına ya da soyulmasına neden olabilir. Bunun yerine, uygun yapıştırma ile ilgili sorunları önlemek için yağ bazlı bir astar kullanın.

Okumaya devam et

Koltuk Dekorasyonları

Mutfak Dekorasyonları

Advertisement

Popüler Konular