Bizimle iletişime geçin

Daire Dekorasyonları

Küçük Değişiklikler Evinizde Büyük Dekorasyon Stili Yaratır Mı?

Yayın Zamanı

Tarih

Küçük Değişiklikler Evinizde Büyük Dekorasyon Stili Yaratır Mı?

Bazen iç mekan dekorasyonlarında ihtiyaç duyuluyor. Tarzınızın biraz eski ya da zevkinize uygun olup olmadığını düşünün, evinizdeki odaları kendinize yeni bir dekorasyon stili için harika bir yol haline getirin. Bununla birlikte, çoğumuz için, bir güncelleme yapılması zorunlu olsa bile, baştan aşağı dekorasyon yenileme tasarım maliyetinin üstesinden gelmek her zaman mümkün değildir. Bunu göz önünde bulundurarak, küçük değişiklikler evinizde büyük dekorasyon stilleri yerine küçük tasarım değişikliklerinin büyük bir fark yarattığına dair en iyi ipuçlarını paylaşmak istedik . Bütçenizi zorlamadan evinizde nasıl büyük bir etki yaratabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

1. Duvarlarınıza Farklı Bir Görünüm Kazandırmak

Duvarlar söz konusu olduğunda, akılda tutulması gereken birkaç ayrıntı vardır. Birincisi dikkat çekicilik katmak için ön plana çıkan boş ve sade görünen duvarı seçmek. Teknik olarak, herhangi bir duvarıda kullanılabilir, ancak gerçekten odak noktanızı vurgulamalıdır. Salondaki bu, vurgulama rengi bir duvar kağıdı, dahili rafların etrafına yerleştirilmesi anlamına gelebilir. Estetik diğer konudur. Parlak bir boya rengi kesinlikle işi yapar, ancak tek seçenek bu değil. Siyah veya çikolata kahverengi gibi koyu nötrler aynı amaca hizmet eder. Kontrast malzemeler de kullanılabilir. Desenli bir fayans veya ahşap lambri gibi duvar kağıdı mükemmel bir seçimdir.

2. Aksesuarların Dokusunu Değiştirin

“Bir odayı dokulandırmak bir dekorasyon değiştiricidir. Değişik kumaş ve renk tonları, yastıklar bir odaya değşik hava katabilir. Doku eklemek için bir başka fırsat,dokuma sepet ve battaniyeler kullanmayı düşünün, Kavramsal olarak, doku tutturmak biraz zor olabilir.
Başarılı iç tasarım, tüm bu zıtlıkları katetmekle ilgilidir. Bir bütçeyle bir oda hazırlarken, zaten sahip olduğunuz aksesuarlardaki dokuları kullanabilirsiniz. Ardından, aksi yönde hizmet edecek ek öğeler arayın. İhtiyacınız olursa, mevcut aksesuarlarınızı, evinize masraftan kaçınmak adına bir güncelleme vermenin bir yolu olarak farklı odalara taşıyabilirsiniz.

3. Aydınlatma Sisteminize Yenilik Katın

“Odanın her köşesinde aydınlatmaya ihtiyacınız olacak; Sadece bir tavan lambasından kaçınmaya çalışın” “Duvar lambaları ve zemin ışıklarını birlikte kullanın, böylece aydınlatma tek bir yerde yoğunlaşmaz ve odanın etrafında parıldar.”
Bir alana dahil edebileceğiniz dört ayrı aydınlatma türü vardır.
Doğallık : Dışarıdan kapıların ve pencerelerin üzerinden evinize gelen herhangi bir ışık.
Ortam : Işık, odayı genelde havai bir kaynaktan aydınlatmak içindir.
Vurgu: Odanın belirli bir özelliğini vurgulamak amacıyla kullanılan ışık kaynağı.
Amaç: Masa lambaları veya okuma lambaları gibi belirli bir amaç için kullanılan aydınlatma.
İdeal olarak, bir oda bu ışık kaynaklarının bir kombinasyonunu içermelidri . Yerinde bulunduğunuz ışık kaynağına sahip olun ve eksik olan türleri arayın. İhtiyaç duyduğunuz boşlukları doldurun ve yeni aydınlatma seçeneklerine yönelin.

Advertisement
Yorum yapmak için tıklayın

Konuya Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daire Dekorasyonları

Yaşam Alanlarınızı Canlı Renklerle Güzelleştirin

Yayın Zamanı

Tarih

Yazan

Yaşam Alanlarınızı Canlı Renklerle Güzelleştirin

Yaşam alanlarınızı canlı renklerle daha güzel görünümlere kavuşturun renkler dekorasyonun görselliğini arttıran en önemli etkenlerindendir. Şimdilerde dekorasyon stilleri renklerle daha şık ve dikkat çekici görünüyor. Eski alışılmış renkler dekorasyonlarda daha canlı renklere yerini bırakıyor. Canlı renklere örnek verecek olursan en çok tercih edilen renk tonları, fuşya,sarı,yeşil,turuncu,pembe,mor ve lila gibi bir çok renk tonları dekorasyonlarda kullanılmaktadır.


Renkli Koridor Kapıları

Koridorlarınıza açılan kapılarınızı çok canlı renklerle boyamaya nedersiniz? Sizde aşağıdaki görsellerden esinlenerek evinizin koridorlarına açılan kapılarının renga renk olmasının nasıl duracağını hayal edin.


Oturma Odalarında Canlı Renk Kullanımları

Oturma odalarınızda canlı renk kullanımı nasıl olur. Renkleri nasıl kullanacaksınız.Canlı renkleri koltuk üzerinideki kırlentlerde veya farklı aksesuarlarınızda canlı renk tonlarını ortama dikkat çekicilik katması adına kullanabilirsiniz. Aşıdaki görsellerden oturma odanızda renk kombinasyon fikirlerinden esinlenin…

Okumaya devam et

Daire Dekorasyonları

Stüdyo Daire Oturma Ve Yemek Alanları Dekorasyon Fikirleri

Yayın Zamanı

Tarih

Yazan

Stüdyo Daire Oturma Ve Yemek Alanları Dekorasyon Fikirleri

Bir stüdyo dairenin oturma alanı ve yemek alanları dairenin küçüklüğünden dolayı aynı alan içersinde tasarlanır. Stüdyo daireler küçük olsalarda fonksiyonel mobilya ve dekorayon stilleri kullanılarak hem alandan tasaruflu hemde görselde çok modern görünen dekorasyonlar uygulanmaktadır. Stüdyo daire mobilyaların konumlandırılmasının, renklerin kullanılmasının ya da dekorasyonun nasıl bir alanın tamamen güzel ve işlevsel hale getirilebileceğini göreceksiniz. Stüdyo daire dekorasyon sizde bir stüdyo daire sahibiyseniz aşağıdaki dekorasyon fikirlerinden fayadalanarak sizde dairenizi daha kullanışlı fonksiyonel dekorasyon stillerine kavuşturabilirsiniz.

 

Okumaya devam et

Daire Dekorasyonları

Evde Cam Tavan Dekorasyon Modelleri

Yayın Zamanı

Tarih

Yazan

Evde Cam Tavan Dekorasyon Modelleri

Arabalarda bulunan cam tavan sunroof özelliğini arabası olan bilir özellikle şimdi son model araçlarda cam sunroof modelleri çok popüler bu neden evimizin tavanında da neden olmasın evi daha ferah aydınlık ve doğayla iç içe hissettiriyor. Açık aydınlık doğal gün ışığını evinize eklemek istiyorsanız, cam tavan pencereleri en iyi yollardan biridir. Bu dekorasyon bol doğal ışıklandırmayı vurgular ve iç mekânınızın daha aydınlık hale gelmesine izin verir.

Cam Tavan Modelleri

Bir çok pencere ve cam kapı ile açık bir konseptin kullanılması şu an için hala bir seçenek olmakla birlikte, bu dekorasyon fikri, bazı insanlar için güvenli gelmediği gibi, bazı insanlar için de güvenli ve tercih edilebilir güzel bir fikir olarak algılanıyor. Daha fazla açık alan hissi yaratmak isteyenler için çözümler sağlayabilir. Düşük tavana cam eklenmesiyle kendinizi daha yüksek hissedersiniz, gökyüzünü yüksek tavandan özgürce görebilir ve bu da sizi dışarıda hissetmenizi sağlar. Evinizin her odasında cam tavan pencereleri oluşturabilir, yatağın üstünde bir pencere yıldızları görmenizi ya da geceyi çok güzel geçirmenizi sağlar,Evinizde gökyüzünün ışığının tadını çıkarmanın birçok yolu var ve sizi şaşırtacak cam tavan fikirlerine göz atın.

ev-cam-tavan-dekorasyon-fikirleri ev-cam-tavan-dekorasyon-fikirleri ev-cam-tavan-dekorasyon-fikirleri ev-cam-tavan-dekorasyon-fikirleriev-cam-tavan-dekorasyon-fikirleri ev-cam-tavan-dekorasyon-fikirleri ev-cam-tavan-dekorasyon-fikirleri ev-cam-tavan-dekorasyon-fikirleri ev-cam-tavan-dekorasyon-fikirleriev-cam-tavan-dekorasyon-fikirleri ev-cam-tavan-dekorasyon-fikirleri ev-cam-tavan-dekorasyon-fikirleri ev-cam-tavan-dekorasyon-fikirleri ev-cam-tavan-dekorasyon-fikirleri ev-cam-tavan-dekorasyon-fikirleri ev-cam-tavan-dekorasyon-fikirleri ev-cam-tavan-dekorasyon-fikirleri ev-cam-tavan-dekorasyon-fikirleri ev-cam-tavan-dekorasyon-fikirleriev-cam-tavan-dekorasyon-fikirleri ev-cam-tavan-dekorasyon-fikirleri ev-cam-tavan-dekorasyon-fikirleri ev-cam-tavan-dekorasyon-fikirleri ev-cam-tavan-dekorasyon-fikirleri

Okumaya devam et

Koltuk Dekorasyonları

Mutfak Dekorasyonları

Advertisement

Popüler Konular