Bizimle iletişime geçin

Dekorasyon Fikirleri

Koltuk Kumaşlarının Korunması Ve Bakımı

Yayın Zamanı

Tarih

Koltuk Kumaşlarının Korunması Ve Bakımı

Koltuk kumaşları diğer kumaşlar gibi değildir. Uzun yıllar kullanılacak tekstil ürünleri oldukları için kullanımı ve korunması gereken uyulması gereken kullanım koşulları vardır. Kullanım şartlarına uyulduğunda daha uzun ömürlü olacaklardır. Aşağıdaki önerilerimizi uyguladığınızda koltuk kumaşlarınızı uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Koltuk Kumaş Bakımı

1)Koltuklarınızı çok güneş ışığına maruz kalan yerlere koymayınız.
2)Güneş ışığı koltuğunuzun kumaşı ne kadar kaliteli olursa olsun zamanla renginde matlaşma ve solma mutlaka olur.
3)Belirli aralıklarda koltuklarınızın kumaşlarını elektrik süpürgesi ile tozunu alınız.
4)Koltuk kumaşlarını silmek için çamaşır suyu ve deterjan kullanmayınız.
5)Koltuğunuzun kumaşının leke olan yerini ıslak ile saf sabun kullanarak siliniz.Kurutmanız gerekirse kurutma makinesi ile fazla yaklaştırmadan kurutabilirsiniz.
6)Koltuklarınızın kompile kumaşlarını silmek istiyorsanız, kadife ve tüylü dokumalı kumaşlarınızda son durulama suyun içine az miktarda sirke koyarsanız. Koltuğunuzun kumaşlarının parladığını göreceksiniz.
7)Döşemelik kumaşlar Arap sabunu,özel şampuanlar,beyaz sabun ile kumaşın su yolu denen hav yönüne doğru silinmeli kurumaya bırakılmalı ve kuruyana kadar üzerlerine oturulmamalı.
8)Gerektiğinde koltuk kumaşlarınızı yıkayabilmeniz için minderlerini fermuarlı yaptırarak kolayca çıkartıp yıkayabilirsiniz.Fakat döşemelik kumaşınızın yıkama özelliği olması gerekmektedir.

 

Advertisement
Yorum yapmak için tıklayın

Konuya Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daire Dekorasyonları

Yaşam Alanlarınızı Canlı Renklerle Güzelleştirin

Yayın Zamanı

Tarih

Yazan

Yaşam Alanlarınızı Canlı Renklerle Güzelleştirin

Yaşam alanlarınızı canlı renklerle daha güzel görünümlere kavuşturun renkler dekorasyonun görselliğini arttıran en önemli etkenlerindendir. Şimdilerde dekorasyon stilleri renklerle daha şık ve dikkat çekici görünüyor. Eski alışılmış renkler dekorasyonlarda daha canlı renklere yerini bırakıyor. Canlı renklere örnek verecek olursan en çok tercih edilen renk tonları, fuşya,sarı,yeşil,turuncu,pembe,mor ve lila gibi bir çok renk tonları dekorasyonlarda kullanılmaktadır.


Renkli Koridor Kapıları

Koridorlarınıza açılan kapılarınızı çok canlı renklerle boyamaya nedersiniz? Sizde aşağıdaki görsellerden esinlenerek evinizin koridorlarına açılan kapılarının renga renk olmasının nasıl duracağını hayal edin.


Oturma Odalarında Canlı Renk Kullanımları

Oturma odalarınızda canlı renk kullanımı nasıl olur. Renkleri nasıl kullanacaksınız.Canlı renkleri koltuk üzerinideki kırlentlerde veya farklı aksesuarlarınızda canlı renk tonlarını ortama dikkat çekicilik katması adına kullanabilirsiniz. Aşıdaki görsellerden oturma odanızda renk kombinasyon fikirlerinden esinlenin…

Okumaya devam et

Aydınlatma

İlginç Dekoratif Salon Avize Modelleri

Yayın Zamanı

Tarih

Yazan

İlginç Dekoratif Salon Avize Modelleri

Yaşam alanlarının aydınlatma aksesuarlarından olan avizeler, her alana farklı kullanım tarzlarıyla yaşam alanlarımızı aydınlatırlar, bu konumuzda dekoratif görünümleriyle salon ve misafir odanıza aydınlatmanın yanı sıra görünümleriyle dikkat çekecek modern,dekoratif,vintage,ilgi çekici salon avize modellerini sizin için araştırdık. Şimdilerde metal ve led ışıklı avize tarzlarının çok popüler olduğunu söyleyebiliriz. Farklı tasarım modelleri ilginç geometrik ve simetrik görünümleri salonlarınıza ve misafir odanıza ilgi çekicilik katacak, avize modelinizde bir yenilik arıyorsanız. Metal aksanlı salon avize modellerine hazırladığımız galeriden göz atın.

 

Okumaya devam et

Dekorasyon Fikirleri

Saten Yatak Örtüsü Modelleri Renkleri

Yayın Zamanı

Tarih

Yazan

Saten Yatak Örtüsü Modelleri Renkleri

Yatak odalarının görselliğini arttıran en önemli tekstil ürünlerinden olan yatak örtüleri farklı kumaş yapıları ve desenleriyle yataklarınızın görünümüne şıklık getirdiği gibi yatak odanızında havasını değiştirmekte Bu konumuzda sizin için hanımların bildiği bir marka olan Madame Coco’nun farklı dokunuş hissi veren dikkat çeken nakış işlemeleriyle Matte Saten yatak örtülerini sizin için araştırdık.

Renk renk desenleriyle yatak odalarınızda sadeliğin ve tarzın görsel ambiyansını yaratacak. Evinizin havasını değiştirecek nude renklerde çok amaçlı örtüler tam size göre! Yatak örtülerinin dokuma ve örme seçenekleriyle ister nostaljik bir tarz yaratın isterseniz kadife ve dantelli yatak örtüleriyle kendinizi şımartın.Renkli bir yatak odası istiyorsanız Madame Coco’nun renkli yatak örtülerinden birini seçmekle başlayın. Hazırladığımız galeriden Madame Coco’nun saten yatak örtüsü modellerini inceleyin.

Okumaya devam et

Koltuk Dekorasyonları

Mutfak Dekorasyonları

Advertisement

Popüler Konular