Bizimle iletişime geçin

Duvar Renkleri

Dekorasyonda Renklerin Çağrışımı

Yayın Zamanı

Tarih

Görme duyularımız ve özellikle renkler, güncel hayatımızda çok önemli bir yere sahiptir. Hepimizin çok sevdiği ya da hiç hoşlanmadığı renk veya renkler mutlaka vardır., bazen farkında olmadan, sevdiğimiz renklerimizin etkisinde kalırız. Yaşadığımız mekanlar da kullandığımız renkler, kişiliğinizi ve psikolojinizi yansıttığından seçtiğimiz renklerin bize huzur, rahatlık ve mutluluk vermesi gerektiği göz önünde bulundurmamız gerekir. Genel anlamda, renkler hakkındaki inanış ve davranış şekillerini şöyle sıralayabiliriz.

Dekorasyonda Renklerin Çağrışımı

Kırmızı: Renklerin içinde en güçlüsüdür. Sıcaklık, yüksek enerji ve heyecanı temsil eder. son derece uyarıcı ve aktif bir renktir. Davetkar bir renk olduğundan, sıcak kırmızılar yemek odası ve hol için ideal olabilir.

Yeşil: Doğayı ve rahatlamayı temsil eder. Hemen,hemen bütün renkler, yeşilin tonları ile birlikte  kullanılabilir. Yeşil bir mutfak rengi, tazelik ve temizlik hissi uyandırabilir.

Pembe: Mutluluk güvenilirlik,  neşeye ve gençlik  işaret eder. Pembe çok tamamlayıcı bir renktir. Oturma odası ve banyo için uygundur.

Mavi: Sakinlik, rahatlatıcı ve dinlendirici  bir çevreyi yansıtır. En popüler renklerden biridir bütün tonları bir odayı çok daha ferah gösterebilir. Soluk mavi renkler  tavanlar, bulut simgeler özellikle yatak odaları için çok rahatlatıcıdır.

Sarı: iyimserliği ve mutluluk  temsil eder. Beyazdan çok daha alımlı ve parlaktır. Sarı, gün ışığı almayan odalar ve antre için çok uygun bir renktir.

Kahverengi: Memnuniyeti konforu ifade eder. Kütüphane,çalışma odası gibi mekanlarda uygun bir seçimdir.

Mor: Saygınlığı,soyluluğu ve konforu belirten bir renktir.Erik veya koyu mor ,mor renkler misafir odasında misafirlerin kendilerini iyi hissetmesinde yardımcı olabilir.

Turuncu: Sıcaklığın,heyecanın konfor ve hareketliliğin sembolü bir renktir. Turuncu oturma odaları için güzel bir seçimdir, fakat geniş oda duvarlarında çok canlı bir turuncu tonu kullanmak gözü yorabilir.

Siyah: Karmaşık,keskin, şık egemendir. Gri,beyaz ve kromla mükemmel uyum sağlar. Genellikle modern dekore edilmiş mekanlarda kullanılır.Ağırlığı simgeler.

renklerin-buyusu

 

Advertisement
Yorum yapmak için tıklayın

Konuya Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daire Dekorasyonları

Yaşam Alanlarınızı Canlı Renklerle Güzelleştirin

Yayın Zamanı

Tarih

Yazan

Yaşam Alanlarınızı Canlı Renklerle Güzelleştirin

Yaşam alanlarınızı canlı renklerle daha güzel görünümlere kavuşturun renkler dekorasyonun görselliğini arttıran en önemli etkenlerindendir. Şimdilerde dekorasyon stilleri renklerle daha şık ve dikkat çekici görünüyor. Eski alışılmış renkler dekorasyonlarda daha canlı renklere yerini bırakıyor. Canlı renklere örnek verecek olursan en çok tercih edilen renk tonları, fuşya,sarı,yeşil,turuncu,pembe,mor ve lila gibi bir çok renk tonları dekorasyonlarda kullanılmaktadır.


Renkli Koridor Kapıları

Koridorlarınıza açılan kapılarınızı çok canlı renklerle boyamaya nedersiniz? Sizde aşağıdaki görsellerden esinlenerek evinizin koridorlarına açılan kapılarının renga renk olmasının nasıl duracağını hayal edin.


Oturma Odalarında Canlı Renk Kullanımları

Oturma odalarınızda canlı renk kullanımı nasıl olur. Renkleri nasıl kullanacaksınız.Canlı renkleri koltuk üzerinideki kırlentlerde veya farklı aksesuarlarınızda canlı renk tonlarını ortama dikkat çekicilik katması adına kullanabilirsiniz. Aşıdaki görsellerden oturma odanızda renk kombinasyon fikirlerinden esinlenin…

Okumaya devam et

Daire Dekorasyonları

Muhteşem Yeşil Renkli Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Yayın Zamanı

Tarih

Yazan

Yaşam alanlarınızda İster yeşil vurgulu bir duvar olsun, ister koltuğunuzun üzerine koyacağınız birkaç deniz köpüğü yeşili yastık olsun, yeşil ve yeşilin tonlarını ekleyerek oturma odasını tamamen değiştirebilir. Daha dramatik bir his istiyorsanız, koyu yosun ve zümrüt yeşili gibi renkleri kullanarak odanıza yazın coşkusu yeşili ekleyerek doğal ve doğa yansıması yaratın.

Biraz Yeşil Renk Huzur Mu Arıyorsunuz?

Duvarlarınızı nane yeşili gibi yumuşak tonlarda boyayın. Ve büyük bir etki yaratmak isteyenler için, her zaman denenmiş ve gerçek yaprak yeşili düşünebilirsiniz. Hangi rengin size en uygun olduğuna emin değilseniz, hazırladığımız galerideki yeşil tonlarından oluşturulmuş dekorasyon fikirlerine göz atabilirsiniz. Dünyanın dört bir yanındaki tasarımcıların en iyi yeşil tonların uyum sağladığı kombinasyonlu dekorasyon örneklerinden sizde yaşam alanlarınız için dekorasyon fikirleri edinebilirsiniz.

yesil-renkli-oturma-odasi-dekorasyon-fikirleri yesil-renkli-oturma-odasi-dekorasyon-fikirleri yesil-renkli-oturma-odasi-dekorasyon-fikirleri yesil-renkli-oturma-odasi-dekorasyon-fikirleri Livingroom-with-Soft-Green Modern-yesil-ev-dekorasyon
oturma-odasinda-yesil
oturma-odasi-yesil-kullanimi oturma-odasi-yesil-renk-kullanimi yesil-boyaya-uyan-renk-tonlari yesil-dekorasyon-ornekleri
yesil-duvar-boya-tonlari
yesilin-kombin-tonlari yesilin-uyumu yesil-renge-ne-renk-kombin-olur yesil-renk-ev-dekorasyonlari yesil-renk-kombinleri-oturma-odasi

Okumaya devam et

Dekorasyon Fikirleri

Bebek Odası Duvar Kağıt Modelleri

Yayın Zamanı

Tarih

Yazan

Bebek Odası Duvar Kağıt Modelleri

Ahh bebekler. Onlar harika ve stres uyandıran ebevyler için dünyanın en tatlı varlıkları. Yeni ebeyn olacaksanız ve bebek odası dekorasyonu tasarlıyorsanız, Ebeveynlik, güvenlik, sağlık, her şeyi düşünmelisiniz. Hangi araba koltuğunun en iyisi olduğunu bir bebek odası, tüm tema seçeneklerini ve muhtemelen bebek battaniyeleri, hayvan figürleri desenleri ve renkleri hesaba kattığınızda süslemek için seçim yapmak zor bir şey olabilir.
Hazırladığımız galeride modern çok şirin bebek odası duvar kağıt modellerini inceleyin. Yeni tasarlayacağınız bebek odası dekorasyonunda hangi duvar kağıt modeli güzel olacağı hakkında fikirler edinin.

bebek-odasi-duvar-kagit-modelleri bebek-odasi-duvar-kagit-modelleri bebek-odasi-duvar-kagit-modelleri bebek-odasi-duvar-kagit-modelleri bebek-odasi-duvar-kagit-modelleri bebek-odasi-duvar-kagit-modelleri bebek-odasi-duvar-kagit-modelleri bebek-odasi-duvar-kagit-modelleri bebek-odasi-duvar-kagit-modelleri bebek-odasi-duvar-kagit-modelleri bebek-odasi-duvar-kagit-modelleri bebek-odasi-duvar-kagit-modelleri bebek-odasi-duvar-kagit-modelleri bebek-odasi-duvar-kagit-modelleri bebek-odasi-duvar-kagit-modelleri bebek-odasi-duvar-kagit-modelleri bebek-odasi-duvar-kagit-modelleri

Okumaya devam et

Koltuk Dekorasyonları

Mutfak Dekorasyonları

Advertisement

Popüler Konular