Bizimle iletişime geçin

Banyo Dekorasyon

Banyo Duvarlarına Duvar Kağıdı Yapılır Mı

Yayın Zamanı

Tarih

Banyo duvarlarına kullanacağınız duvar kağıdının nem yüzünden kabarmaması ve banyo nemli kalmadan dolayı küflenme olmaması gerekmektedir. Normalde boya veya duvar kağıdı olsun olmasın, banyoda iyi bir havandırma olması önemlidir. Banyo duvarlarındaki küflenme ileri boyutlarda olduğunda, insan sağlığı için son derece zararlıdır. Bu nedenle banyoda hem küfe karşı hem de duvar kağıdının uzun ömürlü olması için iyi bir havalandırma sistemi olması gerekir. Sıcak suyun çıktığı musluk çevresi, sıcak su borularının geçtiği noktalarda, daha doğrusu duş teknesinin duvarları ve lavabonun hemen üstü, Duvar kağıdınız ne kadar su geçirmez de olsa duvar kağıdı için uygun olmayan başlıca yerlerdir. Bu bölümlerin fayans olması en sağlıklı olanıdır. Temizlik günleri dışında mümkün olduğunca duvar kağıtlarının az suyla temas etmesi, ömrünü uzatır.

Duvar Kağıdı Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Banyoda nem mutlaka olacaktır ama banyo yeterince havalanmıyorsa ve duvarlarınızda küflenme sorunu yaşıyorsanız, duvar kağıdı iyi bir fikir olmayabilir. İlk olarak banyonun çok iyi havalandığından emin olmanız, banyo yaparken kapıyı tam kapatmamanız ya da banyodan sonra cam açmanız buhardan dolayı küflenme etkisini ortadan kaldıracaktır.

Banyo duvarlarına özel üretilen duvar kağıtlarından tercih etmelisiniz.

Duş veya küvet gibi sürekli ıslanan duvarlar, duvar kağıdı için uygun olmaz. Bunların dışında kalan duvarları, duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Duvar kağıdının yapılacağı duvarlar pürüzsüz bir şekilde, çatlaklar kapanmış, zımpara lanmış ve astar boyası atılmış olarak, duvar kağıdı için hazırlanmalıdır.
Duvar kağıdının nasıl yapıştığı önemlidir. Uygulaması da, duvardan sökmesi de kolay olacak bir model seçmeyi düşünün. Eğer misafir banyonuz varsa, banyo yapmak için kullanılmayan bu küçük tuvalette, duvar kağıdı daha uzun ömürlü olur. Duvar kağıdı fikrinden vazgeçtiyseniz ama desenlerde aklınız kaldıysa, desenli fayans kataloglarını yeniden gözden geçirin. Şimdilerde duvar kağıdını aratmayan, çok özel tasarımlı fayanslar üretiliyor.

Advertisement
Yorum yapmak için tıklayın

Konuya Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banyo Dekorasyon

2019 Banyo Dekorasyonları için Yeni Trendler

Yayın Zamanı

Tarih

Yazan

2019 Banyo Dekorasyonları için Yeni Trendler

Yıl sonuna gelindiği şu günlerde, 2019 için en yeni trendlere göz atmaya başlamanın zamanı geldi. Bunu akılda tutarak, 2019 için en sıcak banyo trendlerine bir göz atmak istedik. Böyle bir “özel alan” evin en çok kullanılan alanlarından biri. Bununla birlikte, 2019 için en sıcak banyo trendleri.

Banyo, her şeyin tipik olarak gizlendiği veya iyi organize edildiği birden fazla katmana sahip olma eğilimindedir, çünkü 2019’da banyo dekorasyonlarında alanlarda açıklık hissi olacaktır. Bölgeyi açığa çıkarmanın ve klasik bir açık kat planı hissi vermenin yeni yolu olarak düşünün. Daha az yer kaplayan banyo lavabo dolaplarıyla elde edilir.

2019 banyo dekorasyonlarında Donanım ve boru hatları, sanatsal bir ifade biçimi olarak görülecektir. Lavabo tesisatları, donanımın gizlenmesi yerine banyoda yer kazanmak alanı genişletmek adına, banyo dolapları ortadan kalkıyor. Dekorun bir parçası olarak lavabo tesisatları ortaya çıkıyor.

Her ne kadar beton her zaman soğuk ve sade gibi görülse de, dekorun içine sorunsuz bir şekilde dahil edilerek daha sıcak bir yaklaşım benimsiyor. Artık kendi başına kalmayacak, bunun yerine banyonun bir parçası olarak görülecektir. Sıcaklığı daha da vurgulamak için ahşap aksan fayans yüzeylerde bu senede çok popüler olacak.

Kim iyi gösterişli bir aynayı sevmez ki? 2019 banyo dekorasyonlarında gösterişli ihtişamlı aynalar banyo dekorasyonlarında çok fazla görünecektir. Aynalar sadece gerekli değil, alanı daha geniş gösterir banyo için fazlasını getiriyorlar.

Banyolarda genelde duş tercih edilmesine rağmen, önümüzdeki yıl için bağımsız küvetler lüks banyo dekorasyonlarının gözde stili, olacak. Son trend, banyoların ana odağı olacak küçük küvetler ya da hiç ek dekor olmaksızın bağımsız küvetler ön plana olacaktır.

Güzel sanatsal mermer görünümlü dekorlar banyoya şık bir şekilde geliyor. Banyolara sanat eklemek, alanın dekorunda boğulmak zorunda kalmadan güzel ve sofistike hale getirmenin en iyi yollarından biridir. Altın renkli metallerin yükseldiğini altın renkli metaller bu yılki banyo dekorasyonlarında görselliği ortaya çıkaracak.

Okumaya devam et

Banyo Dekorasyon

Dekoratif Dikkat Çekici Banyo Ayna Modelleri

Yayın Zamanı

Tarih

Yazan

Dekoratif Dikkat Çekici Banyo Ayna Modelleri

Bir banyoyu şekillendirmeyi düşündüğünüzde , akla ilk gelen nedir? fayanslar mı? Duşa kabin mi? duş perdesi mi? Belki yumuşak havlular? Banyolar evin unutulmuş bir alanı olabilir. Küvet, klozet ve lavabodan sonra başka neye ihtiyacınız var? Peki, banyonuzu gerçekten gelen misafirlerinizin beğenisini kazanacak bir alana dönüştürmek öne çıkarmak istiyorsanız, banyo ayna modelleri bakmalısın . İşlev açısından çok fazla değişemeyeceğiniz için, kendinize mekana karakter katan parlak bir nokta verebilirsin. Mükemmel banyo aynası için biraz daha farklı model fikirleri için size ilham verecek olan güzel banyo ayna modellerine göz atın.

Yuvarlak aynalar bu günlerde çok popüler, bu yüzden banyo ayna çerçeve seçenekleri temelde sınırsız. Klasik ve çağdaş bir şeyler arıyorsanız, kendinize güzel bir kemik çerçeveli ayna bulun. Desen ne olursa olsun, kremsi tonlar banyonuzda, harika görünecektir.

Banyonuza biraz sürpriz görünüm getirmenin en kolay yollarından biri, stilleri karıştırmaktır. Dikkat çekici ve şık, modern ve geleneksel, beklenmedik, sadece sizinki gibi hissettiriyor. Modern bir banyo için geleneksel bir ayna çerçeve seçerek mükemmel bir görünüm kazandırın.

Oval aynalar herhangi bir banyoda böyle güzel bir yumuşak ifade yapabilir. İster sade bir siyah metal çerçeveye yapıştırılmış olsun, ister yukarıda olduğu gibi biraz eğrilik ve ilgiye sahip olsun, tavanın rahatsız edici olduğu çatı katı banyolar için iyi bir çözüm oluştururlar.

Yıldız model çerçeve yaşam alanları için klasik bir ayna şeklidir, ancak banyoda da oldukça iyi duracaktır. Banyoda ihtiyaçlarınız için bol miktarda yansıtıcı alan olduğu sürece, dış şekil, dekorasyona biraz ciddi bir tarz katacaktır.

Okumaya devam et

Banyo Dekorasyon

Doğanın Güzelliğinden Esinlenen Rustik Banyo Fikirleri

Yayın Zamanı

Tarih

Yazan

Doğanın Güzelliğinden Esinlenen Rustik Banyo Fikirleri

Doğanın güzelliğinden esinlenen rustik banyo fikirleri, banyolar genellikle çok davetkar veya rahat değildir, en azından bir oturma odası veya yatak odası gibi özelliğe sahip olması gereken alanlarda değildir. Rustik banyo çok farklı şekillerde büyüleyici olabilir. Aşağıdaki örneklerin bu tarzdaki gizemlerin bazılarını açığa çıkarabileceğini ve hatta belki de bir sonraki banyo modeliniz için seçmenize size ilham vereceğini umuyoruz.

Rustik banyo dekorasyonunda diğer harika bir seçenek olan ahşap var. Amaç, banyonun rustik görünmesini sağlamaksa, malzemenin doğal güzelliğini benzersiz bir şekilde vurgulayan doğal ahşap tezgah düşünün.

Hem taş hem ahşap, rustik banyolarda kullanmak için harika malzemelerdir ve ikisini de isterseniz birini veya diğerini seçmek zorunda değilsiniz. Aslında, harika bir uyum sağlar. Duvarlar için taş ve mobilya için ahşap kullanabilirsiniz.

Rustik bir dekorasyonda genellikle renk kahverengiyle ilişkilidir , kısmen ve genellikle çok fazla ahşap içerir. Biraz karıştırıp, net ve temiz bir kontrast için bazı tonları bej ve biraz beyaz ekleyebilirsiniz.

Aydınlatma, istenen ruh halini ayarlamak veya bir iç tasarımın temel unsurlarını vurgulamak için önemlidir. LED ışık şeritleri, taş duvarların güzelliğini vurgulayarak banyoda rahat bir ortam yaratır.

Okumaya devam et

Koltuk Dekorasyonları

Mutfak Dekorasyonları

Advertisement

Popüler Konular