Bizimle iletişime geçin

Aydınlatma

Ampülden Gaz Lambası Yapımı

Yayın Zamanı

Tarih

Ampülden Gaz Lambası Yapımı

Çalışmayan ömrü dolmuş ampullerden evinize çok güzel dekoratif görünüm kazandırmak ve gerektiğinde kullanabilmeniz için gaz lambaları yapabilirsiniz. Malum eski günlere bazen dönüyoruz elektrik kesintileri yaşıyoruz bu özellikle kış aylarında çok işinize yarayabilir.

Ampülden Gaz Lambası Yapımı Gereken malzemeler

Ampulleri sabitleyebileceğimiz bir ahşap parçası gösterişli bir parça olursa görünümü daha şık olacaktır , 2 adet ampul , gaz ve gaz fitili, ampülleri ahşap parçasına yapıştırmak için güçlü bir yapıştırıcı hemen donan olmalı japon yapıştırıcı gibi. Ampulün duy kısmını pense yardımı ile  sağa sola fazla bastırmadan çıkartalım,  ve duy içinde kalan kısmı kırın.

Yalnız dikkatli olun elinizi kesebilirsiniz çok tehlikeli yaralanmalara karşı kalın bir eldiven kullanın . Sonra fitili geçirmek için bir biz veya çivi yardımı ile bir delik açıyoruz. Lambanın içine yeterince gaz koyarak duy ile lambayı yapıştırıyoruz. Daha sonra lambaları ayarladığınız ahşap zemine yapıştırıyoruz. İhtiyaç olduğunda ışığından faydalanabilir veya dekoratif bir görünüm için vitrininize koyabilirsiniz.

ampulden-gaz-lambasi-nasil-yapilir

Bu Konular İlginizi Çeker Mi ? lettogrand-yatakbasi
1 Yorum

1 Yorum

Konuya Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koltuk Dekorasyonları

Mutfak Dekorasyonları

Popüler Konular